Konyalı Isıtma Soğutma Teknik Servis Hizmetleri İnş. Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti

Bedir Mah. Müstesna Sok. No:6/A
Selçuklu / KONYA

0332 235 90 06
0332 235 27 21
0332 235 27 22
konyaliyetkiliservis@gmail.com

»» Brülör, kazana monte edilirken kazan flanşo ile brülör flanşı arasına Baymak tarafından verilen tesnit conta mutlaka konulmalıdır. Herhangi bir sebepten dolayı tesnit flanş contası yok ise amyant plakadan conta kesilmelidir. Brülörün yere paralel olarak bağlanması gerekmektedir.

»» Brülör montajı yapılırken kazan dairesinin gaz hattı geliş yönü dikkate alınmalıdır. Gaz hattı yönü bilinmiyor ise taahhütçü firma ile görüşülüp gaz geliş yönü tespit edilmeli ve buna göre brülörün flanşı değişltirilmelidir. KL25 ve KL30 serilerinde flanşlı ters çevirmek yeterli olurken, KL 20 serisi brülörde flanşı değiştirmeden gaz başlığının ve kör tapanın yeri değiştirilmelidir.

»» Baymak dökme dilimli kazanlarda kısa namlulu brülör, çelik kazanlarda ise uzun namlulu geçiş hatlarına bakılarak kısa veya uzun namlu kullanacağına karar verilebilir. Tespitte zorlanılır ise kazan imalatçı firmasından bilgi alınmalıdır.

»» Kullanılan kazan kapasitesi ile brülör kapasitesinin uygunluğu kontrol edilmeli uygunsuzluk var ise taahütçü firma ile irtibata geçilip nedeni öğrenilmelidir.

 

Profesyonel Kadromuz İle Profesyonel Çözümler Sunuyoruz

Bizi Arayın